Projekt w toku – pierwsze dwa warsztaty już za nami…

Fundacja Jabłko jest w trakcie realizacji kolejnego etapu projektu „Ekonomia społeczna kluczem do sukcesu mamy” współfinansowanego w ramach Programu Funduszu Inicjatyw Społecznych.

Zainteresowanie projektem od momentu rekrutacji było bardzo duże. „Zgłosiło się prawie trzykrotnie więcej zainteresowanych mam niż mogłyśmy przyjąć w ramach realizacji projektu „Ekonomia społeczna kluczem do sukcesu mamy”. Cieszymy się, że udało się zaprosić do udziału w projekcie, dwadzieścia rzeczywiście najbardziej zmotywowanych i zainteresowanych mam” – powiedziała Inga Kołomyjska, Prezes Fundacji.

Już przeszły przez dwa moduły szkoleniowe, czyli komunikację interpersonalną i pracę zespołową, jak również aspekty formalno-prawne zakładania podmiotów ekonomii społecznej” – dodaje Agnieszka Strzałkowska, Koordynator Projektu, Wiceprezes Fundacji – „Wśród mam sątakie, które maja 4 dzieci, kilka mam z trójką i dwójka dzieci, ale są tez takie, które mają jedno dziecko, ale potrzeby i pragnienia mają podobne. Zainteresowania panie mają bardzo różne, ale wśród mam są: ekonomistki, prawniczki, dziewczyny, które ukończyły ASP, zarządzanie”.

W ramach zajęć grupowych mamy podzieliły się na zespoły 5-cio osobowe. I tak wśród zainteresowań jest m.in. sport i rekreacja, warsztaty dla dzieci i dorosłych – wyjazdowe powiązane z komunikacją itp., kolejna grupa to rzemiosło i rękodzielnictwo, i ostatnia to przestrzeń wspólna dla mam i nie tylko, czyli klubokawiarnia.

Podczas pierwszego modułu szkoleniowego mamy zgłębiały tajniki komunikacji interpersonalnej, uczyły się współpracy, pracy w zespole, jak również zachowań asertywnych.

Na drugim module szkoleniowym Uczestniczki poznały już zawiłości prawne i formalne ekonomii społecznej. Jak wynika z przeprowadzonych ankiet poszerzyły swoja wiedzę, jeśli chodzi o ekonomie społeczną itp.

Osoby uczestniczące w projekcie podkreślają wartość, tego, że mogą wymienić się doświadczeniami i rozumieją siebie na wzajem, Jedna z mam powiedziała „Myślałam, że jestem sama ze swoimi problemami i oczekiwaniami, ale dzięki Wam wiem, ze jest nas więcej”

Już teraz przed mama jest kolejny etap biznes plan i budowanie modelu biznesplanu podmiotu ekonomii społecznej.

Trzymamy za Was

kciuki … 🙂

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *